تبلیغات
استاد امجدی - ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

سه شنبه 20 مهر 1395 09:54 ب.ظ

 

ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

 • ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

  سرویس استریت ویو (Street View) یکی از سرویس‌های گوگل است که قرار است تجربه‌ی نقشه یابی را از سطح نقشه‌های ساده‌ی دوبعدی بالاتر ببرد؛ اما شاید ندانید که گوگل برای تکمیل کردن تصاویر این سرویس در مناطق مهمی که امکان ورود خودرو وجود ندارد، از افراد پیاده استفاده می‌کند!

  علاوه بر خودروهای مخصوص گوگل که روزانه به‌طور مرتب در مکان‌های مختلف جهان تردد می‌کنند و نقشه‌ها و تصاویر سه‌بعدی ۳۶۰ درجه را ذخیره می‌کنند، مناطقی هم وجود دارد که به دلایل زیست‌محیطی، امنیتی و تاریخی، امکان ورود خودروها به آنجا وجود ندارد. اینجاست که داوطلبان پیاده وارد میدان می‌شوند و باید دوربین مخصوص گوگل را بر روی دوششان گذاشته و به تصویربرداری بپردازند.

  این دوربین به‌صورت یک کوله‌پشتی ۱۸ کیلویی طراحی شده است و به دلیل ارتفاع بالای آن، درصورتی‌که وزش باد و یا در مناطق شیب‌دار، این وزن افزایش هم می‌یابد؛ بنابراین داوطلبانی که علاقه دارند این وسیله را حمل کنند، باید دارای شرایط جسمانی مناسبی باشند، شرایطی شبیه یک ورزشکار رشته‌ی سه‌گانه.

  پانوپونگ لوآنگسا آرد (Panupong Luangsa-ard) ورزشکاری اهل تایلند است که از اعضای تیم تهیه‌ی تصاویر سرویس استریت ویو در کشور تایلند به‌حساب می‌آید. او در طول دو سال گذشته، سراسر مناطق دیدنی و طبیعت تایلند را زیر پا گذاشته است و در طول این مدت، طولی بالغ‌بر ۵۰۰ کیلومتر را با پای پیاده پیموده است! البته کل مسافتی که او پوشش داده است، به رقم ۵۰۰ هزار کیلومتر می‌رسد که وی این مسیر را علاوه بر پیاده‌روی، با قایق، حیوانات اهلی و ماشین طی کرده است.

  ورزشکاری که ۵۰۰ هزار کیلومتر از تایلند را برای سرویس استریت ویو پیموده است

  برای اینکه طولانی بودن این مسیر بهتر برایتان مجسم شود، این را بدانید که پانوپونگ برای تکمیل این مسیر، ۴ بار کفش‌هایش را عوض کرده است زیرا هرکدام از کفش‌های قبلی، براثر سایش با کف جاده خورده شده و از بین رفته‌اند! این موضوع را یکی از منابع گوگل در مصاحبه با خبرگزاری Mashable عنوان کرده است.

  با نگاهی به تصاویر مکان‌هایی که این ورزشکار ماجراجو از آن‌ها تصویربرداری کرده است، کاملاً به این نکته اذعان خواهید داشت که خیلی از آن‌ها برای راه رفتن عادی هم مشکل هستند؛ چه برسد به اینکه بخواهید یک کوله‌پشتی ۱۸ کیلویی را به همراه داشته باشید و مجبور باشید از مناطق به خصوصی هم تصویر تهیه کنید!

  در انتها دعوت می‌کنیم که تصاویر سفرهای او را مشاهده کنید و با قهرمان داستان ما در این ماجراجویی ۵۰۰ هزار کیلومتری از طبیعت جذاب و بکر تایلند همراه شوید.

  گالری تصاویر سفر لوآنگسا آرد برای ضبط تصاویر استریت ویو

  street-view-guy-walks-500km-thailand-google-7